1993-1995
1993-ban Újabb, az eddigi legfájóbb változás, sok évi tagság után a Lord zenéjének megálmodója, életben tartója, és második frontembere Erős Attila „elfáradt”, s letette a gitárját, elment a zenekarból. Erős Attila polgári foglalkozást választott. Helyét egy új gitáros Baán Imre veszi át, aki a Dózis együttesből érkezett. Elment a zenekartól Harangozó Gyula is, akit az Attack nevű zenekarból érkező Bujtás Ervin váltott fel.
· Bujtás Ervin: basszusgitár
· Pohl Mihály: ének
· Paksi János: dobok
· Baán Imre: elektromos gitár
· Keszei Tamás: billentyűs hangszerek
A zenekar háza táján egy tehetős szponzor is feltűnt, aki anyagilag támogatta a Lord turnét és a szerződésben volt egy pont, mégpedig az, hogy ki kell adni az év végéig egy nagylemezt. A csapat gőzerővel dolgozott, ahogy Keszei Tomi fogalmazott „igazi csapatként” írta a dalokat. A végeredmény: egy 50 percnyi anyag, amelyet 80 óra alatt vettek fel a Vida Ferenc által összehozott LMS Stúdióban. Karácsony előtt megjelenik az új album Olcsó és ügyes címmel CDn és kazettán. Elismerően nyilatkozik róla a „szakma” a Metal Hammer zenei lapban. A lemezt Vida Ferenc kiadója, az LMS Records adta ki.
(Magánvéleményem szerint kellett volna még egy kis pihenő, hogy jól beérjenek a dalok. Fellelhetők a Lord jegyei, de a szövegek egy része már más irányba mutat. A dalok fele továbbra is színvonalas, dallamos, Lordos. A másik fele már nem igazán tetszik. Nem a zenészeket, tudását, képességét szerettem volna kritizálni, csak a lemez anyaga sikerülhetett volna jobban is. Remélem továbbra is a megújulás, vezérli a zenekart, és erre időt és lehetőséget is kapnak.) Annyit elmondanék, hogy 2003. március 29-én beszélgettem Mihállyal erről az albumról is. A lényeg: Erre a lemezre azért jutott ilyen kevés idő, mert egy hirtelen jött sponsori szerződésnek kellett eleget tenniük, méghozzá igen rövid időn belül.
A lemez anyagával koncertezik a zenekar, igaz már valamivel kevesebb bulin láthattuk őket.
1994-ben rövid turné, amely népszerűsíti az Olcsó és ügyes albumot. Az együttes fellép többek között Szombathelyen, Debrecenben, Miskolcon, Nyíregyházán és Budapesten, az E-Klubban és a Wigwamban. Időközben TV fellépés is akad, Geszti Péter népszerű műsorában az Ász-ban kap fellépési lehetőséget a csapat (Tűz legyen bennünk című dalt adták elő), amit közel egymillió ember látott. Egy kissé megkésett, de fontos ajándékot kaptunk. Megjelent a Big City Lights CD változata, Berger István jóvoltából, aki lemondott a kiadói jogokról is. Ezzel egy újabb kinccsel gazdagodott a Lord birodalom, sokunk örömére. A lemez szintén az LMS Records gondozásában látott napvilágot. A koncertek helyszíne jelentősen megváltozott, előtérbe kerültek a klubok és a fedett zenés szórakozóhelyek. (Pl. WigWam, Ráday klub Budapesten, vidéken hasonló klubokban léptek fel. A Sitke koncertekre – úgy tudom – majdnem minden évben eljutottak.
1995-ben Vida Ferenc kiadója megjelenteti a régi Lord együttes (Ős-Lord) dalainak összeállítását Fehér galamb címmel. A különleges kiadvány kis példányszáma eltűnt a polcokról, ami igazi siker. A dalokat Sipőcz Ernő a Lord egykori tagja énekelte el. Szántai Gyula egykori Lord gitáros pedig gitárjátékával idézte a dalok eredeti hangulatát. Kitűnő album, klassz nóták. Egyedül a dobprogram (dobprogram) tűnik természetellenesnek. Érdemes lenne újra felvenni a dobot a masterre.

|