1980-1983
1980-ban eljutott az együttes a budapesti Metró Klub országos tehetségkutató versenyére. Jól szerepelnek, de ez kevésnek bizonyult a mércéjük szerint, és ez kissé lelombozta őket. Az, hogy „vidékiek”, már eleve csökkentette az esélyt, de „létkérdés volt”, a részvétel. Ugyanígy gondolkodott a legtöbb résztvevő szerte az országból. A próbák és koncertek közti pihenőidő nagyon kevés volt, ráadásul „munkakönyves” állás mellett zenéltek. A család melletti zenélés dilemmája lassanként feszültségeket gerjeszt a zenészekben. Talán ezért is még ebben az évben kilép Szántai Gyula az együttesből. Ő úgy emlékezik erre az elmúlt 5 évre, mint a „Lord iskolára”, ahol a precíz profi munkát megtanulta. „Kacsa” búcsúzása után véglegesen csatlakozik a csapathoz Erős Attila, aki egy kisebb kitérő után futott be ismét az együtteshez. Attila beváltotta a hozzáfűzött reményeket és a koncerteken már óriási gitárszólókat, nyomtak. Csatlakozott a Lordhoz Török József „ Juszuf ” (ex. Aero együttes), aki orgonán játszott és Vida Ferenc talált rá. Erős Attila és Török József több közös nótát is komponált.
· Vida Ferenc (Fefe): basszusgitár, zenekarvezető
· Sipőcz Ernő (Sipsi): ének, gitár
· Nádas Károly (Pepsi): dobok
· Erős Attila: elektromos gitár
· Török József (Juszuf): billentyűs hangszerek
Talán erre az időre datálható az a nóta, amelyet a „Lord együttes himnuszának” is neveznek és Vándor a címe. E dal érdekessége, hogy -állítólag- a szövegét maga a közönség írta, és a Lordnak csak össze kellett rakni dallá. A dal végleges szövegét Sipőcz Ernő felesége, Ildikó illesztette össze teljessé. A mai napig egyik legkedveltebb daluk.
1981-ben több koncertet is adnak. Eljutnak például a Dorogi fesztiválra, de még Őrvidékre is az ottani rockfesztiválra. Az együttes tagjai a polgári foglalkozás melletti zenélés időszakát nehezen viselik. Gyakori probléma a pénztelenség, a család. Talán ezért is történt, hogy Sipőcz Ernő úgy érezte, elfáradt, nem tudja folytatni és kulturáltan elköszönt a Lordtól. Az új énekes megtalálásáig maradt. Az átmeneti időszakban Erős Attila is besegített koncerten az éneklésbe. Néhány régi koncertfelvételen lehet hallani.
1982-ben Vida Feri „új hangot” hall a vasi régióban, pontosabba Sopronban, a Roller együttesben. A kristálytiszta hang tulajdonosa nem más, mint Pohl Mihály. A Roller együttes slágerzenéi után a keményebb zenei kihívás gondolkodóba ejtette Mihályt, nem beszélve arról a lelkiismereti problémáról, hogy a haverokat ott kellett hagynia. Régi barátai bíztatására – szerencsére – a Lord mellett döntött, s vállalta a Szombathely-Sopron oda-vissza ingázós túrákat.
· Vida Ferenc (Fefe): basszusgitár, zenekarvezető
· Pohl Mihály: ének, gitár
· Nádas Károly (Pepsi): dobok
· Erős Attila: elektromos gitár
· Török József (Juszuf): billentyűs hangszerek
Pohl Mihály tiszta érdekes hangja arra ösztönözte a zenészeket, hogy egy új hangzásvilágot megálmodva igazítsanak a nótákon, s egy-két fokozattal visszább vegyék a „metálos” jegyeket. A régi dalok megújítását újabbak írása követte. Felfrissült a dalversek többsége is. Balogh József nagysimonyi költő-tanár által, aki rokonszenvezve a Lorddal, elvállalta a dalszövegek megírását, felfrissítését. Ebben az évben a Szombathelyi Művelődési és Sportházban ünnepli 10. születésnapját az együttes. Vida Ferenc a Városházán kitüntetésben részesül, mely az egész zenekarnak szól, munkájukért.
1983-ban zenekar ismét több koncertet ad, de már csiszolják az új nótákat. Kapóra jött volna az a koncert, ami sajnos nem jöhetett létre. Elszállt a lehetőség, ami nagyobb nyilvánosság előtti bemutatkozást tett volna lehetővé (televízió felvétel). Nem léphetett fel a Lord, így önhibáján kívül döbbent rá arra, hogy ami nincs leírva, az soha el sem hangzott. Az ügy óriási port kavart a médiákban, hiába szeretett volna ebből kimaradni a csapat. Ráadásul magukra hagyták őket a legnagyobb „balhé” közepén. A sok munka nemcsak a zenészeket, de a családjukat is próbára tette. Sokat tűrtek, de mindig mellettük álltak. A zenekar a keresete javarészt a felszerelésekbe, kihangosító, -világító berendezésekbe, hangszerekbe volt fektetve. Ezek nélkül nincs Lord. A hanghordozó továbbra is csak álom. Felmerült az a kérdés is, hogy székhelyüket a fővárosba helyezzék és költözzenek Budapestre, avagy maradjanak Szombathelyen, és onnan próbálkozzanak. Végül döntöttek, maradtak.



|